IRANCCTV.CENTER مرجع دوربین مداربسته ایران

C:\Users\WIN\Desktop\آموزش-نصب-دوربین-مداربسته (1).jpg

IRANCCTV.CENTER مرجع دوربین مداربسته ایران

پروسه نصب دوربین مداربسته ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر به طور صحیح و مطابق با استاندارد صورت نگیرد عملکرد دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری شما را دچار اختلال خواهد کرد. در برخی موارد دیده شده که به علت نصب غیر اصولی و غیر استاندارد، دوربین مداربسته قادر به ضبط تصاویر و انتقال آن ها به دستگاه ضبط کننده نبوده است. از این رو توصیه می کنیم چنانچه قصد راه اندازی یک سیستم مداربسته را دارید حتما این کار را به عهده افراد متخصص در این زمینه یا نصاب دوربین مداربسته بگذارید.

چنانچه بهترین دوربین مداربسته موجود در بازار را خریداری کنید اما نصب آن توسط تکنسین نصب متخصص صورت نگیرد ممکن است پاسخگوی نیاز شما نباشد و تنها هزینه گزافی را به شما تحمیل کند. در ادامه این مطلب که توسط مرکز دوربین مداربسته ایران تهیه شده است به برخی از نکات مهم و سوالات متداول در زمان نصب دوربین مداربسته اشاره خواهیم کرد.

بهتر است شخصا اقدام به نصب دوربین مداربسته کنم یا از متخصصین کمک بگیرم؟

پاسخ این سوال به میزان زیادی به میزان تسلط و توانایی شما در حوزه سیستم های مداربسته دارد. چنانچه شما به تمامی اصول و ریزه کاری های خرید و نصب دوربین مداربسته تسلط داشته باشید قطعا خود شما فرد بسیار مناسبی برای نصب دوربین مداربسته خواهید بود. در غیر این صورت توصیه می کنیم با کمی هزینه بیشتر، از یک نصاب دوربین مداربسته کمک بگیرید تا از نصب مطمئن و استاندارد سیستم مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر خود اطمینان حاصل کنید.

C:\Users\WIN\Desktop\نصب دوربین مداربسته.jpg

 قبل از نصب دوربین مداربسته باید چه اقداماتی انجام دهید؟

در هنگام نصب دوربین مداربسته، ممکن است با توجه به تعداد دوربین های موجود در پروژه حفره ها و سوراخ هایی در دیوار ایجاد شود که چندان خوشایند نباشد. نیازی به نگرانی نیست. استفاده از تجهیزاتی نظیر داکت، لوله فلکسی و … می تواند میزان این حفره ها را به حداقل برساند. همچنین می توان سیم کشی ها را به نحوی پوشش داد که در معرض دید نباشند و نظم محیط را حفظ کنند. علاوه بر آن می توانید پکیج دوربین مداربسته بی سیم خریداری کنید. این پکیج ها برای نصب دوربین مداربسته در محیط های بسیار کوچک گزینه بسیار مناسبی محسوب می شوند.

قیمت پک کامل دوربین مداربسته چگونه مشخص می شود؟

پس از آنکه کارشناسان، فضاها و محدوده های مشخصی از جمله فضاهای اداری، پارکینگ ها، مجتمع های مسکونی و … نوع مشخصی از دوربین های مداربسته و متعلقات مورد نیاز آن ها را انتخاب کرده و آن را در قابل یک پک دوربین مداربسته به مشتریان ارائه می کنند. قیمت پک کامل دوربین مداربسته بر اساس نوع و تعداد دوربین ها، تکنولوژی آن ها، هارد و … کاملا متغیر می باشد.

آنچه که باید در نظر داشته باشید آن است که قیمت ارائه شده، قیمت تمام شده سیستم های مداربسته نیست و برای تهیه سایر متعلقات می بایست هزینه جداگانه پرداخت کنید.

C:\Users\WIN\Desktop\پک کامل دوربین مداربسته.jpg

تهیه پک کامل دوربین مداربسته چه مزایا و معایبی دارد؟

اولین و تنها مزیت خرید تجهیزات نظارت تصویری آن است که قیمت پک کامل دوربین مداربسته برای شما بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود. با این حال عده بسیاری اعتقاد دارند که این باور اشتباه است.

در مورد معایب خرید این پک ها باید بگوییم محصولات عرضه شده در این پکیج، دوربین های مداربسته ای هستند که به طور دقیق برای محیط انتخاب نشده اند. ممکن است این دوربین ها برای ارتفاع کم مناسب باشد و شما قصد داشته باشید آن را در ارتفاع نصب کنید. برخی از آن ها زاویه دید بسیار محدود و برخی دیگر زاویه دید بسیار گسترده ای در اختیار شما قرار می دهند. به بیان ساده تر طراحی این پکیج ها توجه چندانی به کاربری محیط نمی شود. اگر توجه داشته باشید قیمت پک کامل دوربین مداربسته و انواع آن پایین است زیرا از ارزان ترین دوربین های مداربسته در بازار استفاده می شود.

لنز دوربین مداربسته چگونه عمل می کند؟

لنز دوربین مداربسته وظیفه تشکیل تصویر را بر عهده دارد. لنزهای دوربین مداربسته متشکل از چندین عدسی هستند و وظیفه آن ها بازسازی تصاویر در حسگر با رساندن پرتوهای نور است. هدف اصلی هریک از این اجزا آن است که با استفاده از عناصر مختلف، میزان ناهنجاری های موجود در تصویر را به حداقل و کیفیت تصاویر را به حداکثر می رساند.

برخی از مشکلاتی که ممکن است برای تصاویر دریافتی رخ دهد می تواند شامل محو شدگی تصاویر در برخی نقاط، ایجاد اختلال در تصاویر، کنتراست ناموزون، کاهش میزان روشنایی و یا ایجاد اعواج در تصویر باشند.

انواع لنز دوربین مداربسته

لنز ثابت

این نوع از لنزها با توجه به فاصله کانونی ثابتی که دارند فاقد قابلیت زوم یا بزرگنمایی هستند و تصویر اجسام را با فاصله بسیار ثابتی در اختیار شما قرار می دهند. باید توجه داشته باشید این فاصله کانونی هموار ثابت است و امکان تغییر زاویه دید پس از نصب دوربین مداربسته وجود نخواهد داشت. دوربین های مداربسته که مجهز به لنز ثابت هستند قیمت پایین تری در مقایسه با سایر دوربین ها دارند از این رو عموما کاربرد بیشتری دارند و پر فروش تر هستند.

لنز وریفوکال

این نوع از لنزها دارای قابلیت زوم Manual یا دستی هستند. بر روی دوربین های مداربسته که مجهز به لنز وریفوکال هستند 2 عدد پیچ تعبیه شده است که از آن ها برای تغییر فاصله کانونی و تغییر فوکوس استفاده می شود. در صورتی که در محیط مورد نظر خود نیاز به تمرکز بر روی یک نقطه داشته باشیم که از اهمیت بیشتری برخوردار است نظیر ویترین طلافروشی ها و مغازه ها می توانیم از دوربین هایی استفاده کنیم که مجهز به لنز وریفوکال هستند. این نوع از لنزها با توجه به بازه فاصله کانونی خود، برای دوربین مداربسته یک زاویه متغیر ایجاد می نمایند.

لنز موتورایز

قیمت دوربین های مداربسته که مجهز به لنز موتورایز هستند در مقایسه با دوربین های با لنز ثابت و وریفوکال کمی بالاتر است. تنظیم فوکوس دوربین های مجهز به لنز موتورایز، از راه دور و از طریق دستگاه صورت می گیرد. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که فوکوس در جهات مختلف صورت نمی گیرد و فقط در یک راستا می باشد. می توان گفت این نوع از لنزها در اصلاح لنز زوم دارد. به دلیل موتوری که بر روی این نوع از لنزها تعبیه شده است در مقایسه با لنزهای وریفوکال و ثابت هزینه بالاتری دارند. چنانچه محیط مورد نظر شما دارای محدودیت نصب است توصیه می کنیم از این نوع از لنزها  استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *