لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید Hemorrhoid یک روش قطعی برای درمان بواسیر در زنان و مردان است. در روش‌های سنتی جراحی برای درمان بواسیر باید در بیمارستان بستری شده و تحت یک عمل جراحی تهاجمی قرار بگیرید اما امروزه به لطف روش‌های نوین‌تری که برای درمان بواسیر در دسترس هستند، این بیماری به صورت سرپایی و درکلینیک‌ها نیز درمان می‌شود. در روش لیزر هموروئید بدون درد، بدون پشت سر گذاشتن دوره نقاهت طولانی و به صورت سرپایی درمان خواهید شد. مزیت برتر لیزر بواسیر نسبت به دیگر روش‌های درمانی این است که این روش کاملا بدون عوارض و بدون بازگشت است.

با دانستن علت بواسیر در زنان و مردان می‌توانید از ابتلا به این عارضه جلوگیری کنید. در طول مقاله به طور کامل به دلایل ابتلا به بواسیر در زنان و مردان اشاره خواهیم کرد. اگر نمی‌خواهید کار به درمان از طریق جراحی یا لیزر هموروئید برسد، باید نسبت به علائم بواسیر آگاه باشید و آن را در مراحل اولیه درمان کنید. روش‌های درمانی متعددی برای درمان بواسیر وجود دارد که از میان آن‌ها قطعی‌ترین روش برای بهبودی کامل، لیزر هموروئید است. برای اطلاع از قیمت لیزر هموروئید باید تحت معاینه پزشک قرار بگیرید تا پس از مشخص شدن درجه بواسیر یا بیرونی و داخلی بودن آن، بهترین روش لیزر بواسیر و قیمت آن به شما گفته شود.

علت بواسیر در زنان و مردان

علت بروز بواسیر در زنان و مردان چیست؟ بواسیر یک بیماری نسبتا شایع است که میزان ابتلا به آن در مردان در مقایسه با زنان بیشتر است. از هر 10 نفر بزرگسال حداقل 7 نفر آن‌ها یکبار به بواسیر مبتلا شده‌اند و این نشان از رایج بودن این بیماری دارد. اما علت بروز بواسیر در زنان چیست؟ به‌طور کلی وارد آمدن فشار بیش از حد، بلند کردن اجسام سنگین، ایستادن یا نشستن‌های طولانی مدت و از همه مهم‌تر ابتلا به یبوست مزمن از مهم‌ترین علل ابتلا به هموروئید در زنان و مردان به شمار می‌رود.

اما وارد آمدن فشار به دلیل بارداری و زایمان در خانم‌ها، از دلایل انحصاری بواسیر در زنان است. از دیگر علت‌های بواسیر در زنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسهال مزمن
 • ژنتیک
 • نزدیکی‌های مکرر مقعدی
 • افزایش سن

اغلب خانم‌های باردار طی دوره بارداری یا پس از آن ابتلا به بواسیر را تجربه کرده‌اند. برای درمان بواسیر راه‌های متعددی وجود دارد که انتخاب از میان‌ آن‌ها بستگی به نوع و درجه هموروئید دارد. معمولا نیمی از افراد بالای 50 سال که به این عارضه مبتلا می‌شوند باید تحت عمل جراحی یا لیزر هموروئید قرار بگیرند و تنها 4 درصد از آن‌ها از طریق مداخله‌هایی دارویی یا درمان خانگی بواسیر درمان می‌شوند. این موضوع به خوبی اهمیت مراجعه زودهنگام برای درمان بواسیر را نشان می‌دهد؛ پس از مشاهده علائم بواسیر هرچه زودتر برای درمان مراجعه کنید، احتمال اینکه با دارو و درمان خانگی درمان شوید افزایش می‌یابد. اما علائم بواسیر چیست؟

علائم بواسیر را بشناسید

بسیاری از افرادی که تحت عمل جراحی یا لیزر هموروئید قرار گرفته‌اند تنها به این دلیل بوده است که نسبت به علائم و نشانه‌های بواسیر بی توجه بوده‌اند. توجه داشته باشید که بواسیر درجه 1 و 2 معمولا با مداخله‌‌های دارویی، استفاده از پماد برای درمان بواسیر یا درمان‌های خانگی بهبود می‌یابند. اما اگر نسبت به علائم این بیماری آگاه نباشید و بواسیر به درجه‌های پیشرفته 3 و 4 برسد، درد و اذیت‌های بیشتری را متحمل خواهید شد. در اغلب مواقع تنها راه قطی درمان بواسیرهای حاد، لیزر هموروئید یا عمل جراحی است.

علائم بواسیر بسته به داخلی یا خارجی بودن هموروئید متفاوت است. هموروئید داخلی معمولا علامتی ندارد و فرد ممکن است تا مدت‌های متوجه آن نشود. خونریزی مقعدی و مشاهده خون در مدفوع می‌تواند یکی از نشانه‌های بواسیر داخلی باشد. اما بواسیر خارجی خود را با نشانه‌های بیشتری نشان می‌دهد که عبارتنداز:

 • مشاهده توده‌هایی بیرون زده از مقعد
 • احساس خارش در مقعد
 • احساس درد در نواحی اطراف مقعد
 • ایجاد قرمزی و تورم در مقعد
 • چکه کردن مدفوع (به نوعی بی اختیاری مدفوع)

با مشاهده هر یک از علائم فوق بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علل بروز این علائم به صورت دقیق‌تری بررسی شود.

راه‌های درمان بواسیر

همان‌طور که ابتدای مقاله هم ذکر کردیم راه‌های متعددی برای درمان هموروئید وجود دارد. اینکه کدام یک از روش‌های درمانی بهتر است، به نوع بواسیر (داخلی یا خارجی بودن) و شدت آن (بواسیر درجه1 تا4 ) بستگی دارد. توجه داشته باشید تشخیص اینکه بواسیر شما با دارو و پماد درمان می‌شود یا به لیزر هموروئید نیاز است تنها بر عهده پزشک معالج است. در ادامه با انواع راه‌های درمانی بواسیر بیشتر آشنا خواهید شد.

مصرف دارو

در اغلب مواقع بواسیر بدون هیچگونه مداخله دارویی و پمادی درمان می‌شود اما در صورت ابتلای قبلی، بالا بودن سن یا حاد شدن بواسیر باید مداخله‌های درمانی برای بهبودی کامل صورت بگیرد. بیشترین داروهایی که برای درمان بواسیر مورد استفاده قرار می‌گیرند، شیاف است. توجه داشته باشید که این داروها باید حداکثر ظرف 7 روز علائم بواسیر مانند خارش و درد را تسکین دهد در غیر این صورت باید از ادامه مصرف خودداری کنید. به هیچ عنوان به صورت خودسرانه برای درمان بواسیر دارو مصرف نکنید؛ تجویز دارو باید حتما از سوی پزشک صورت بگیرد.

درمان بواسیر با پماد

از دیگر راه‌های درمانی بواسیر، درمان با پمادهای مختلف است. پماد آنتی هموروئید منجر به کاهش التهاب و تورم، رفع خونریزی، از بین بردن درد و بهبود زخم می‌شود. توجه داشته باشید که هیچ یک از داروها و پمادها نمی‌توانند بواسیر را به طور کامل از بین ببرند؛ این داروها تنها در مهار کردن علائم ناشی از هموروئید مانند درد و خارش نقش دارند. درمان قطعی بواسیر تنها از طریق لیزر هموروئید و جراحی امکان پذیر است.

درمان خانگی بواسیر

از دیگر راه‌های درمانی بواسیر درمان خانگی است. درمان خانگی نیز تنها در کاهش علائم ناشی از بواسیر نقش دارد و به هیچ عنوان قادر نیست بواسیر را به طور کامل درمان کرده و از بین ببرد. دستورالعمل‌های زیر برای درمان خانگی بواسیر موثر هستند:

 • روزانه 6 الی 8 لیوان آب مصرف کنید.
 • از دستمال توالت‌های معطر استفاده نکنید.
 • از وارد آوردن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج خودداری کنید.
 • برای درمان خانگی بواسیر از آلوئه ورا استفاده کنید.
 • وان آب گرم با نمک اپسوم در کاهش سوزش کمک می‌‌کند.
 • برای کاهش ورم می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • اگر مبتلا به یبوست هستید از نرم کننده‌های مدفوع استفاده کنید.

درمان با کمک لیزر هموروئید

به عنوان بهترین روش درمانی برای بهبود قطعی بواسیر می‌توان به لیزر هموروئید اشاره کرد. لیزر بواسیر یک روش سرپایی و بدون درد است که نسبت به روش‌های سنتی جراحی مزایای بیشتری دارد. از جمه مزایای لیزر هموروئید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زخم حاصل از جراحی به سرعت بهبود می‌یابد.
 2. یک روش سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.
 3. احتمال انتقال عفونت‌هایی مانند هپاتیت بسیار کمتر است.
 4. لیزر هموروئید خونریزی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 5. پس از لیزر بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد.
 6. لیزرهای کم توان در مطب و بدون بیهوشی نیز قابل انجام هستند.

بزرگ‌ترین مزیت لیزر هموروئید بدون بازگشت و بدون عوارض بودن این روش درمانی در مقایسه با روش‌های دیگر است. برای درمان بواسیر با لیزر اولین اقدامی که باید بکنید، پیدا کردن یک پزشک باتجربه و کلینیک معتبر است. قیمت لیزر هموروئید به داخلی یا خارجی بودن بواسیر، درجه آن و عوامل دیگری بستگی دارد که پس از معاینه از سوی پزشک مشخص می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *