دستگاه انکوباتور شیکر دار چگونه کار می کند؟

دستگاه انکوباتور شیکر دار چگونه کار می کند؟

دستگاه انکوباتور شیکر دار چیست ؟

یکی از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که می توانید از آن ها برای اهداف مختلف استفاده کنید. این موارد شامل مطالعات روی حلالیت، هوادهی سلول ها، کشت سلول ها و موارد دیگر است. چنین تجهیزاتی دمای ثابت و همچنین تحریک مداری را فراهم می کند. از انکوباتور شیکر دار می توان برای رشد تقریباً هر نوع سلولی از جمله کشت باکتری، کشت بافت و مخمر استفاده کرد .

با استفاده از این تجهیزات نیازی نیست که یک شیکر جداگانه درون دستگاه انکوباتور خود قرار دهید. اگر به طور مرتب نیاز به ترکیبی از دستگاه انکوباتور و شیکر دارید، دستگاه انکوباتور شیکردار محصول مناسبی برای شماست. با این کار ، شما دستگاهی خواهید داشت که می توانید با استفاده از آن همه نمونه های خود را تکان داده و انکوبه کنید .

دستگاه های انکوباتور نیز می توانند به ساده سازی فرایند های آزمایشگاه کمک کنند، مثلا اگر یک شیکر جداگانه داشته باشید، هر بار که لازم است تنظیمات شیکر را تغییر دهید باید دستگاه انکوباتور خود را باز کنید، به همین دلیل دمای تنظیم شده را به طور موقت از دست خواهید داد .

انکوباتور شیکر دار چگونه کار می کند ؟

همانطور که بیان کردیم، شما می توانید از دستگاه های انکوباتور برای کار های مختلفی استفاده کنید. نیازی به استفاده از شیکر جداگانه نیست. دستگاه انکوباتور شیکردار با توزیع یکنواخت مواد مغذی در سراسر نمونه شما کار می کند و همچنین اکسیژن را در سراسر نمونه کشت پخش می کند. انکوباتور های لرزشی همچنین شرایط دمایی سازگار را فراهم می کنند. سرانجام، آن ها از تحریک مداری با سرعت های مختلف استفاده می کنند. این سرعت ها روی رشد سلول های شما تأثیر می گذارد.

ویژگی ها و مزایای اصلی انکوباتور های شیکر دار چیست ؟

انکوباتورهای شیکر دار بسیار کاربردی هستند. این عمدتا به این دلیل است که آن ها می توانند به طور همزمان نمونه ها را تکان داده و انکوبه کنند. این دستگاه همچنین فضای داخلی را از نظر دما،رطوبت و … به صورت ثابت حفظ می کند، این شرایط حتی در هنگام تنظیم پارامتر های شیکر نیز تغییر نمی کنند. در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند. چنین دستگاهی برای آزمایشگاه های کشت سلول بسیار کاربردی است .

هنگام انتخاب دستگاه انکوباتور شیکر دار چه عواملی را باید در نظر گرفت ؟

در ابتدا باید اندازه دستگاه انکوباتور شیکر دار مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. انتخاب اندازه مناسب به برخی از عوامل بستگی دارد. به این موضوع توجه کنید که قرار است چه تعداد نمونه در هر بار استفاده داخل دستگاه قرار دهید و از ظرفیت دستگاه مطلع شوید. دستگاه های انکوباتور ایستاده معمولاً قادر به مدیریت نمونه های بیشتری هستند در مقایسه با انکوباتور های رومیزی. همچنین دستگاه های انکوباتور شیکر دار باید قابلیت تنظیم جو و دما داشته باشند .

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید حرکت لرزشی تجهیزات است. بیشتر دستگاه های انکوباتور شیکر دار حرکتی افقی – دایره ای یا مداری ایجاد می کنند. این برای مخلوط کردن مایعات کافی است و برای کشت سلول ها نیز مفید است. از اندازه مدار و سرعت تحریک دستگاه مطلع شوید. این ها می توانند بر اختلاط و هوادهی نمونه های شما تأثیر بگذارند .

سپس، به روشنایی دستگاه انکوباتور شیکر دار توجه کنید. بسیاری از ماشین آلات دارای نور فلورسنت هستند. همچنین، برخی از مدل ها دارای نور UV هستند که برای استریل سازی بسیار مفید هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *