پاسخ به سؤال های شما، درباره موهای چرب

پاسخ به سؤال های شما، درباره موهای چرب

C:\Users\hp\Desktop\1.jpg

آیا تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده است، که با موهایی که گویی از سرخ کن در آمده‌اند بیدار شده باشید؟ میزان چربی روی موها به طور عادی حاکی از آن است که از آخرین حمام شما 3 یا 4 روزی گذشته است، اما با کمال تعجب شما به خاطر می آورید که دیروز به حمام رفته بودید! قطعاً روز خوبی را شروع نخواهید کرد و با سوال هایی هم‌چون چرا سرعت چرب شدن موهایم بالاست؟ چگونه می توانم این وضعیت را کنترل کنم؟ آیا درمانی برای معضل موهای چربم وجود دارد؟ در ذهن خود روبرو می شوید.

تنها درمانی که در حال حاضر برای موهای چرب وجود دارد، استفاده از شامپو مخصوص موهای چرب است. در ادامه به معرفی شامپو موهای چرب ابریلت نیچر محصولی از شرکتی اسپانیایی می پردازیم و به سؤال هایی در رابطه با مراقبت از موهای چرب پاسخ خواهیم داد :

دلیل بالا بودن سرعت چرب شدن موهایم چیست؟

چربی مو نتیجه فعالیت بیش از حد غدد چربی است، که بیش از حد سبوم تولید می کنند. گرچه حضور سبوم به نفع موهاست و صافی را به موها هدیه می دهد و از خشکی و شکستگی آن ها جلوگیری می کند، اما در هر صورت ظاهر موها را بد حالت نشان می دهد.

C:\Users\hp\Desktop\2.jpg

آیا چربی موهایم می تواند دردسر ساز شود؟

بسته شدن روزنه های پوست سر اتفاقی است، که بعد از چرب ماندن طولانی مدت موها برای شما اتفاق خواهد افتاد؛ که تنفس پوستی و اکسیژن گیری را برایمان مشکل می کند؛ در نتیجه این رخداد، موهایی نازک و تقویت نشده برایمان می ماند؛ موهای نازک هم که علتی بر ریزش مو هستند.

پوست سر بیش از حد چرب می تواند منجر به خارش ناراحت کننده و درماتیت سبورئیک شود. حتی می تواند ضیافتی برای قارچ (عامل شوره سر) ایجاد کند.

نحوه صحیح شستشوی موهای چرب به چه صورت است؟

در حالی که موهای خشک حداکثر 2 بار در هفته نیاز به شستشو دارند، موهای چرب باید 1 روز در میان شسته شوند تا تجمع چربی باعث انسداد منافذ تنفسی پوست سر نشود.

به هنگام شستشوی موهای چرب حتی با شامپو ابریلت نیچر که خاصیت درمانی دارد، از چنگ انداختن، ماساژ دادن و تماس شدید انگشت ها با پوست سر پرهیز کنید. به این صورت که ابتدا کف دست ها را بر روی موها قرار داده و به طور دورانی و چرخشی پوست سر را می شوییم بی آنکه ناخن‌ها و یا نوک انگشتان با پوست سر تماس حاصل کنند.