بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

پیش از آنکه ارزیابی از تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال داشته باشیم بهتر است که به معرفی بیت کوین بپردازیم. بیت کوین در واقع نوعی ارز دیجیتال است که فعالیت آن به صورت غیر متمرکز و در بستر شبکه بلاک چین می باشد. این رمز ارز از طریق محاسبات بسیار پیچیده ریاضی تولید و استخراج می شود . دستگاه هایی که بیت کوین با استفاده از آن ها استخراج می گردد دارای مصرف برق و انرژی فوق العاده ای هستند و همین موضوع موجب شده که خیلی از کشورها مخالف استخراج بیت کوین باشند و آن را ممنوع اعلام نمایند.

بیت کوین به دلیل غیرمتمرکز بودن تحت نظارت و کنترل هیچگونه سازمان یا دولتی نیستند و همانند پول های واقعی به راحتی می توان برای خرید و فروش، سرمایه گذاری و … از آن  استفاده نمود. به همین دلیل در میان تمامی رمز ارزها دارای محبوبیت ویژه ای است و خرید بیت کوین طرفداران بسیاری دارد. امنیت بالای بیت کوین در مقایسه با پول های واقعی و همچنین سایر ارزهای دیجیتال از دیگر دلایلی است که کاربران به سرمایه گذاری در بیت کوین روی می آورند.

قیمت بیت کوین

برای خرید بیت کوین باید به قیمت آن و تغییرات قیمتی که دارد توجه نمود. تعیین قیمت بیت کوین توسط دولت یا شخص خاصی صورت نمی گیرد بلکه ارزش آن کاملا تحت تاثیر شرایط بازار و میزان عرضه و تقاضا است. از این رو نیاز است که سرمایه گذاران بتوانند اطلاعات کاملی از بازار رمز ارزها و نوسانات آن ها داشته باشند تا بتوانند در بهترین زمان نسبت به خرید یا فروش بیت کوین اقدام نمایند. به همین دلیل است که تحلیل تکنیکال بیت کوین بسیار اهمیت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *