استابلایزر غذایی

تولید کنندگان محصولات غذایی همیشه به دنبال موادی هستند که بتواند ماندگاری این مواد را افزایش دهد در حالی که تاثیر خاصی روی طعم این مواد نداشته باشد. استابلایزر غذایی یکی از بهترین انتخاب‌ها در این بخش می‌باشد.

استابلایزرها محصولاتی هستند که ساختار اصلی مواد غذایی را در مدت طولانی حفظ می‌کنند. این دسته از محصولات تنها زمانی می‌توانند بهترین کارایی را از خود نشان دهند که به خوبی از آن‌ها نگهداری و استفاده شود.

به همین دلیل می‌توانید به پیشگامان شیمی اعتماد کنید. این شرکت سال هاست که در حوزه ارائه مواد اولیه شیمیایی فعالیت می‌کند. طی این سال‌ها نیز ردپای خوبی از خود به جای گذاشته است.

از این رو اگر از تولید کنندگان خوش نام و خوش سابقه درباره این شرکت بپرسید؛ چیزی جز تعریف نمی‌شنوید. بنابراین می‌توانید هر آنچه نیاز دارید بدانید یا بخرید را با کارشناسان این شرکت در میان بگذارید. کافی است با پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

پودر استابلایزر غذایی چیست؟

اگر سری در دسته بندی‌های افزودنی‌های خوراکی بزنید؛ به نام استابلایزر بر می‌خورید. این ماده اگرچه نسبت به دیگر افزودنی‌ها کمتر شناخته شده است؛ اما به عنوان یکی از محصولات ضروری مورد استفاده در صنایع غذایی شناخته می‌شود.

استابلایزر خوراکی چیست؟ محصولاتی هستند که به حفظ بافت مواد غذایی در مدت زمان طولانی کمک می‌کنند. این مواد در ابتدا که به محصول افزوده می‌شوند؛ بافتی صاف، صیغلی و یکدست به محصول می‌دهند.

شاید شما هم می‌پرسید با این تعریف استابلایزر غذایی چه تفاوتی با امولسیون کننده‌های غذایی دارد؟ باید گفت استابلایزرها به مواد غذایی افزوده می‌شوند تا اثر اموسیون کننده‌ها را افزایش دهند.

استابلایزرها کارهای بسیاری در محصولات شما انجام می‌دهند. از جمله این کاربردها می‌توان به یکنواخت کردن طعم در سراسر محصول اشاره کرد.

از سوی دیگر استابلایزرها می‌توانند ترکیباتی که در طعم مسئول هستند را در سراسر محصول به طور یکنواخت پخش می‌کنند. در واقع این استابلایزرها هستند که می‌توانند بخش‌های متناقض از نظر طعم را در یک محصول در کنار هم نگه دارند.

قیمت استابلایزر مواد غذایی در بازار متفاوت است. آن هم به این دلیل که نوع و روش تولید این محصول می‌باشد. با این حال می‌توان گفت این ماده بازار پر سود و گسترده‌‌ای در بازار دارد.

آن هم به دلیل نیاز روزافزون تولید کنندگان مواد غذایی است که هر روز بیشتر می‌شود. از این رو شما نیز می‌توانید پیش از دیگر رقبا بهترین استابلایز مواد خوراکی را خریداری کنید.

استابلایزر غذایی کاربردها و مزایا

خوراکی‌های بسیاری در طبیعت یافت می‌شوند که نمی‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند. شایع‌ترین این نوع خوراکی‌ها، آب و روغن می‌باشند که از دبستان آموخته‌‌ایم که این مواد با یکدیگر ترکیب نمی‌شوند.

با این حال اگر بسته بندی خوراکی‌های فرآوری شده را ببینید؛ در قسمت ترکیبات ممکن است موادی را بنویسند که با یکدیگر سازگاری ندارند. در این خوراکی‌ها از استابلایزر استفاده شده است. از جمله آن‌ها می‌توان به مارگارین، سس مایونز و. . اشاره کرد.

استابلایزها و تثبیت کننده‌ها که هر دو در دسته افزودنی‌های خوراکی دسته بندی می‌شوند؛ به منظور جلوگیری از از هم گسیختگی بافت خوراکی‌ها به آن‌ها افزوده می‌شوند.

این در حالی است که امولسیون‌ها به مخلوط کردن موادی که به راحتی با یکدیگر مخلوط نمی‌شوند می‌پردازند. در واقع استابلایزر به رسیدن به قوام مدنظر شما کمک می‌کند.

یک ترکیب خوب از مواد افزودنی غذایی در کنار یک امولسیون و یا یک تثبیت کننده می‌تواند مخلوط پایدار‌تری تشکیل دهد. در این میان استابلایزها نیز می‌توانند به این کار کمک کنند.

انواع استابلایزر غذایی

اسید آلژنیک یکی از موادی است که بیشتر به عنوان استابلایزر در صنایع خوراکی کاربرد یافته است. این ماده را می‌توان از جلبک‌های قهوهای به دست آورد.

عمده‌ترین محصولاتی که در آن‌ها از این نوع استابلایزر استفاده می‌شود؛ شامل بستنی‌ها و شربت‌هایی که روی دسرها ریخته می‌شود می‌باشد.

آگار آگار یکی از مواد طبیعی است که به عنوان استابلایزر نیز به کار گرفته می‌شود. این ماده نیز در محصولاتی مانند گوشت قرمز، کنسرو و پودینگ‌ها کاربرد دارد.

کارگینان نیز یکی از موادی است که شباهت بسیاری به آگار آگار دارد. این محصول از جلبک‌های قرمز به دست می‌آید. کار این دو ماده نیز شبیه به یکدیگر است.

ژلاتین، پکتین یا کلرید کلسیم از دیگر موادی هستند که به عنوان استابلایزر غذایی در محصولات لبنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما عزیزان می‌توانید تمام این محصولات را تنها از پیشگامان شیمی خریداری کنید.

استابلایزر غذایی ماست و دیگر مواد غذایی موردنیاز خود را تنها از پیشگامان شیمی تهیه کنید. چرا که محصولات این شرکت مزایای بسیاری را برای شما به همراه می‌آورند. در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

خرید استابلایزر از پیشگامان شیمی

محصولاتی که پیشگامان شیمی به شما ارائه می‌کند می‌توانند رنگ و بافت اصلی محصول را حفظ کنند. همچنین با تغییر در میزان استفاده می‌توان موجب تثبیت، حفظ یا تشدید این خواص شوند.

محصولات این شرکت از رشد و نمو باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند. از این رو می‌توانند عمر محصولات شما را افزایش دهند. همچنین با کمک مواد اولیه پیشگامان شیمی می‌توانید محصولی بسیازید که موجب یک احساس دلنشین در دهان مشتریان شود.

خرید استابلایزر غذایی از پیشگامان شیمی بسیار ساده است. به طوری که برای دریافت اطلاعات کافی درباره این محصول یا خرید مواد شیمیایی آنلاین آن کافی است با تلفن‌های ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷ و ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *