علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال

علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال

توسعه علم و تکنولوژی در طی سال های گذشته شبب شده می باشد که لوازم خانگی هایی که توسط برندهای مختلف تولید می شوند، از امکانات و تجهیزات پیشرفته ای برخوردار باشند. یکی از لوازمی که اکنون در بیشتر یخچال فریزر های هوشمند وجود دارد، صفحه نمایش یخچال فریزر می باشد که در اغلب موارد روی درب یخچال فریزر نصب می شود. صفحه نمایش با نشان دادن اطلاعاتی در باره میزان دما و … و داشتن تعدادی دکمه جهت تنظیمات یخچال فریزر استفاده می گردد. در ادامه این مقاله از شرکت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد همراه ما باشید.

چه مواردی سبب کار نکردن یا خراب شدن صفحه نمایش یخچال فریزر میشود؟

موارد بسیاری وجود دارند که سبب از کار افتادن صفحه نمایش یخچال فریزر و خراب شدن آن میشود. در اغلب موارد از کار افتادن یخچال فریزر سبب میشود تا تنظیمات یخچال فریزر به خوبی اعمال نگردد. بدین جهت باید برای رفع این مشکل کار نکردن دکمه های صفحه نمایش آگاه باشید.

چک کردن 8 علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر فریزر عبارت اند از:

  1. اختلال یا خراب شدن ترموستات یخچال فریزر فریزر
  2. خراب بودن برد الکترونیکی
  3. از کار افتادن سنسور یخچال
  4. قطع بودن برق یخچال
  5. عدم تعادل در دمای یخچال
  6. اختلال در سیم کشی یخچال
  7. خراب شدن صفحه نمایش یخچال
  8. نوسانات برق

خرابی ترموستات چطور سبب از کار افتادن صفحه نمایش می شود؟

یکی از با اهمیت ترین قسمت های یخچال فریزر و فریزر، قطعه ترموستات می باشد. ترموستات دستگاهی می باشد که از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می کند. کارکرد این دستگاه به طوری می باشد که گرمای تولید شده در یخچال فریزر را خارج می کند. در مواقعی ممکن می باشد گرمای یخچال فریزر بسیار زیاد باشد و شاید سبب آسیب یخچال فریزر بشود. در چنین وضعیتی ترموستات موتور یخچال فریزر را خاموش کرده و پس از تنظیم شدن دما، آن را روشن می کند. خراب شدن ترموستات یک علت کار نکردن صفحه نمایش در یخچال فریزر میباشد.

کاربر گرامی در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات انواع یخچال های ال جی اینجا کلیک کنید

در صورتی که کار نکردن صفحه نمایش به علت خراب شدن ترموستات باشد، توصیه داریم نخست از تعمیرکاری برای تعمیر ترموستات کمک بگیرید. در بیشتر موارد تعمیر نکردن ترموستات سبب از کار افتادن قسمت های مختلف یخچال فریزر می شود. بنابراین بهتر می باشد برای رفع مشکل از کار افتادن صفحه نمایش در یخچال، برای تعمیرات آن هر چه زودتر اقدام فرمایید.

آیا خراب شدن برد الکترونیکی سبب کار نکردن دکمه های صفحه نمایش می شود؟

بعضی از مشتریان با این سوال که علت عمل نکردن دیسپلی یخچال فریزر ساید بای ساید چیست؟ مواجه میشوند. یکی از علل این کار، خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر میباشد. برد الکترونیکی یکی از قسمت های با اهمیت یخچال فریزر می باشد که کار کنترل کردن بخش های مختلف دستگاه را بر عهده دارد. در بیشتر موارد خراب شدن برد الکترونیکی اصلی سبب از کار افتادن بخش های دیگر یخچال فریزر میشود.

در حقیقت خراب شدن برد الکترونیکی در مواقعی سبب کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر می شود. در صورتی که برد یخچال فریزر خراب بشود، نمی توان از صفحه نمایش یخچال فریزر برای تنظیم دستگاه استفاده کرد. در این چنین شرایطی توصیه می شود نخست برد اصلی از یخچال فریزر جدا شود. برد قطعه ای در یخچال فریزر می باشد که سیم های متعددی به آن متصل هستند. پس توصیه داریم جهت تعمیرات این قسمت از یخچال فریزر به تعمیرگاه مجازی مراجعه شود. زیرا ممکن می باشد افرادی که سر رشته ای در تعمیرات ندارد، با اتصال نادرست سیم ها سبب خراب شدن یخچال فریزر و برد بشوند.

آیا امکان دارد خراب شدن صفحه نمایش یخچال فریزر سبب از کار افتادن دکمه های صفحه یخچال فریزر شود؟

حتما در صورتی که صفحه یخچال فریزر خراب شده باشد، دکمه های یخچال فریزر هم غیر فعال می شوند و نمی توان تنظیمات یخچال فریزر را از طریق صفحه تنظیم کرد. در بسیاری از موارد برخورد وسایل سنگین به صفحه نمایش، وارد شدن آب به صفحه نمایش، فشار بیش از حد به دوم صفحه نمایش، استفاده مداوم و غیره… از عواملی می باشند که سبب از کار افتادن صفحه نمایش یخچال فریزر می شوند. در چنین شرایطی بهتر می باشد نخست علت خراب شدن صفحه نمایش مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که صفحه نمایش یخچال فریزر خراب شده باشد، بهتر می باشد با عوض کردن آن به رفع مشکل کار نکردن دکمه های صفحه نمایش یخچال فریزر پرداخت.

حتما بخوانید: نحوه تست ترموستات یخچال

نوسانات برق چطور  سبب عمل نکردن دیسپلی یخچال فریزر ساید بای ساید میشود؟

نوسانات برق نه فقط سبب از کار افتادن صفحه یخچال فریزر می شود، بلکه سبب میشود در مواردی سیستم برق یخچال فریزر از کار بیفتد و یخچال فریزر به صورت کامل خاموش بشود. نخست توصیه داریم بدانید که به علت نوسانات برق همواره از دستگاه محافظ برای پریز یخچال فریزر استفاده بشود. در مواقعی شاید حتی اختلالاتی در رسیدن جریان برق به یخچال فریزر ایجاد گردد که مانع کار نکردن دکمه های صفحه یخچال فریزر می شود. در این وضعیت حتماً از تعمیر کار بخواهید تا تمام شرایطی که سبب از کار افتادن جریان برق می شود را چک نموده و برای رفع این مشکل اقدام نماید.

خراب شدن سنسور یخچال فریزر چگونه سبب خراب شدن دکمه های صفحه نمایش می شود؟

مورد دیگری که برای کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر باید بررسی بشود، خرابی سنسور دمای یخچال فریزر میباشد. در مواردی با خراب شدن سنسور دمای یخچال، صفحه نمایش یخچال فریزر کارایی خود را از دست خواهد داد. پس از دکمه های صفحه نمایش نمی توان برای تشخیص میزان دما و تنظیمات دستگاه استفاده کرد. بنابراین از تعمیرکاری که برای تعمیرات یخچال فریزر در محل شما حاضر میشود درخواست کنید همه عواملی که سبب از کار افتادن سنسور دمای یخچال فریزر می شود را تحت بررسی قرار بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *